Hamdullah Arvas - Onursal Başkan

 

1982 yılı Van Merkez doğumlu olan Hamdullah ARVAS 1987 yılı itibariyle İstanbul Sancaktepe ilçesi Samandıra bölgesinde İkamet etmeye başladı. İlköğretim eğitimini Mustafa Karaşahin İlköğretim okulunda, Lise eğitimini 2000/2001 dönem mezunu olarak Aziz Bayraktar İmam hatip Lisesinde tamamladı. 2007 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Halen İstanbul Üniversitesinde MBA (İşletme Yöneticiliği) bölümünden Yüksek Lisans eğitimine devam ediyor.
İş hayatına Özel sektörde başlayan Hamdullah ARVAS sırasıyla Aynı İşletmede Firma temsilciliği ve yöneticiliği yaptı. 2006 yılında Samandıra Belediyesinde çalışmaya başladı, 2008 yılında kısa dönem askerlik yaptıktan sonra 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel seçimlerde Ak Partiden Gençlik Kolları Kontenjanından Sancaktepe Belediyesi meclis üyesi ve arkasından Belediye Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Halen Sancaktepe Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hamdullah ARVAS evli ve bir çocuk babasıdır.

1982 yılı Van Merkez doğumlu olan Hamdullah ARVAS 1987 yılı itibariyle İstanbul Sancaktepe ilçesi Samandıra bölgesinde İkamet etmeye başladı. İlköğretim eğitimini Mustafa Karaşahin İlköğretim okulunda, Lise eğitimini 2000/2001 dönem mezunu olarak Aziz Bayraktar İmam hatip Lisesinde tamamladı. 2007 Yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesinde MBA (İşletme Yöneticiliği) bölümünde tamamladı.

İş hayatına Özel sektörde başlayan Hamdullah ARVAS sırasıyla Aynı İşletmede Firma temsilciliği ve yöneticiliği yaptı. 2006 yılında Samandıra Belediyesinde çalışmaya başladı, 2008 yılında kısa dönem askerlik yaptıktan sonra 29 Mart 2009 tarihinde yapılan Yerel seçimlerde Ak Partiden Gençlik Kolları Kontenjanından Sancaktepe Belediyesi meclis üyesi ve arkasından Belediye Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Halen Sancaktepe Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Hamdullah ARVAS evli ve iki çocuk babasıdır.